Blog
Okiem juniora, czyli moje pierwsze kroki w spinningu.

Wielu z Was, prawdopodobnie wydaje się, że to nic trudnego. Wystarczy zaczepić przynętę na agrafkę, zarzucić i zwijać, a ryba sama złapie się na haczyk. Też tak myślałem. Niestety, rzeczywistość jest zgoła inna. Aby coś złowić muszą jednocześnie wystąpić współgrające ze sobą czynniki takie jak: odpowiednia szybkość prowadzenia, kolor przynęty atrakcyjny dla ryb w danej chwili, użyta przez nas linka i jej średnica, a także materiał z jakiego zrobiony jest przypon, oraz oczywiście wędka. Do tego ważnym czynnikiem jest pogoda. No i przede wszystkim, w danym łowisku muszą być ryby.
Przeczytaj więcej
Szwedzkie szczupaki 2018. Czym będę chciał je zaskoczyć?

Absolutnie nie będzie to spis kilkunastu przynęt ze sklepu na duże szczupaki. Owszem, wspomnę co nowego powieszę na końcu wędki, ale przede wszystkim w tym roku chciałbym sprawdzić alternatywne zbrojenie gum, inne przypony niż zwykle i jeszcze kilka rzeczy, które mam nadzieję pozwolą mi złowić większe ryby.
Przeczytaj więcej
Wybór wędki - czyli sztuka kompromisu - Część Trzecia [3/3]
![Wybór wędki - czyli sztuka kompromisu - Część Trzecia [3/3]](/data/include/img/news/1536514505.jpg)
Wybierająć wędką na szczupaka, okonia, sandacza... , zawsze dochodzimy do momentu, kiedy musimy zmierzyć się z zasobnością swojego portfela. Zaczynamy szukać odpowiedzi na pytanie: "jaki kij na sandacza do 300zł” czy „Jaka wędka na okonia do 200zł”.
Pamiętajmy że wędka ma odpowiadać nam, a nie naszemu portfelowi. Tyczy się to nie tylko wędek. Sprzęt którym łowimy ma nam dawać radość z łowienia a nie kosztować określoną sumę.
Przeczytaj więcej